ApeleazaContact
bistrita@mateiunitrans.ro
+40 730 250 062
Romania – Irlanda (Dublin)

Romania – Irlanda (Dublin)

Grafice de circulatie pentru traseul Romania – Irlanda (Dublin)

 PLECARI AUTOCAR:

Plecari saptamanale in zilele de: MIERCURI

 GHID AUTOCAR

0040 730 250 069 – MIERCURI

Pentru a verifica graficele de circulatie precum si orele si statiile de tranzit, va rugam verificati tabelul de mai jos.

Tarife Romania – Irlanda (Dublin)

Info & Rezervari

Agenție Bistrita

Str. Grigore Pletosu nr. 1;
+ 40 263 233 140
+ 40 744 654 194
+ 40 730 250 062


Agenție Feldru

Str. Pietris nr. 776
+ 40 730 250 065


Agenție Cluj-Napoca

+ 40 799 784 254


Agenție Suceava

Str. Petru Rares nr. 52 (langa autogara)
+ 40 230 520 453
+ 40 730 250 063


Agenție Radauți

Pta. Unirii nr. 20 (vis a vis de Casa Germana)
+ 40 730 250 066


Agenție Arad

Str. Banu Maracine, nr. 10, bl. 6/B
+ 40 257 708 059
+ 40 799 784 256

GRAFIC PRINCIPAL

BISTRITA – CLUJ- DEVA- ARAD -NADLAC – UNGARIA – AUSTRIA – GERMANIA – BELGIA – FRANTA – ANGLIA – IRLANDA

Nr Localitate TUR Ziua/Ora Statie  RETUR – Ziua/Ora
1. Bistrita Miercuri
Ora 08:15
SEDIU CENTRAL –Agentie Matei Unitrans (str. Grigore Pletosu nr.1) Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:10
2. Beclean Miercuri
Ora 08:45
Restaurant BACHUS, Piata Libertatii,Nr2 Luni/ Joi/Sambata
Ora 09:35
3. Dej Miercuri
Ora 09:10
Peco OMV la iesire spre Cluj,Str. Valcele Luni/ Joi/Sambata
Ora 09:05
4. Gherla Miercuri
Ora 09:20
Peco DHR, Str. Clujului Luni/ Joi/Sambata
Ora 08:40
5. Cluj Miercuri
Ora 10:30
Autogara Sens Vest din Strada Caii Ferate – Agentia Matei Unitrans Luni/ Joi/Sambata
Ora 08:00
6. Turda Miercuri
Ora 11:00
Autogara Sens VestPiata Romana , Nr 13 Luni/ Joi/Sambata
Ora 07:35
7. Unirea(Alba) Miercuri
Ora 11:30
Statia de autobus din fata PrimarieiStr.Motilor 5 Luni/ Joi/Sambata
Ora 07:15
8. Aiud Miercuri
Ora 11:40
Statia de autobuz de langa Pompieri Luni/ Joi/Sambata
Ora 07:00
9. Teius Miercuri
Ora 11:55
Peco LUKOIL, Str.Clujuluiintersectia cu Decebal Luni/ Joi/Sambata
Ora 06:45
10. Alba Iulia Miercuri
Ora 12:40
La Rulote (parcare din partea dreapta a podului la iesire din Alba spre Sebes) Luni/ Joi/Sambata
Ora 06:15
11. Sebes Miercuri
Ora 12:55
Peco ROMPETROL – IVINIS –(inainte de sensul giratoriu, la intrarea pe autostrada)  E 81 Luni/ Joi/Sambata
Ora  05:15
12. Orastie Miercuri
Ora 12:30
La STADION,Str.Bulevardul Republicii Luni/ Joi/Sambata
Ora 05:00
13 SIMERIA
Transfer zona de Sud
Miercuri
Ora 10:00
Parcare/Restaurant Hanul Daciclanga Peco Petrom Luni/Joi/Sambata
Ora 04:50
14. Deva Miercuri
Ora 14:25
Parcare Billa , Autogara(Calea Zarandului) Luni/ Joi/Sambata
Ora 04:30
15. Arad  Miercuri
Ora 17:00
Peco OMV – langa Autogara Noua, (str. Banu Maracine) – langa Kaufland Luni/ Joi/Sambata
Ora 01:55
16. Pecica Miercuri
Ora 17:40
Magazin MARKET, Str.Unu , Nr.134 Luni/ Joi/Sambata
Ora 01:30
17. Nadlac Miercuri
Ora 18:10
 Parcare PECO K&H, Calea Aradului, Nr. 4 Luni/ Joi/Sambata
Ora 01:10

UNGARIA -> TRANZIT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
Statie RETUR
Ziua/Ora
1. Budapesta Miercuri
ora 19:00
tur – Benzinarie Shell, Autobanda M0retur – Benzinarie OMW (McDonald’s), M0, km 19 Miercuri/Vineri/Duminica ora 23:40

AUSTRIA->TRANZIT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
            Statie  RETUR
Ziua/Ora
1. Viena Miercuriora 23:30 1) Hotel Ibis S1, Rastasion OMV (cartier Schwechat)2) Autostrada A2,km 14, Rastation BP Duminica Ora 20:45
2. Sankt Pollten Joi
00:30
Rastation St. Pollten Sud, Hotel Rosenberg –Rastation BP; A1; km 62.5 Duminica
20:10
3. Melk Joi
01:10
Rastation OMV; A1- km 80 Duminica
19:30
4. Kemmelbach Joi
01:30
Kemmelbach, Rastation BP; A1; km 101 Duminica
19:10
5. Amstetten West Joi
01:50
1) Rastation Emi; A1; km 1222) Rastation Rastplatz, A1; km 119 Duminica
18:50
6. Oed Joi
02:00
Autohof Oed; A1; km 131 Duminica
18:40
7. St Valentin Joi
02:30
Rastation OMV; A1; km 151 Duminica
18:10
8. Linz Joi
02:50
TUR: Ansfelden, Rastation BP, A1, km 170.5RETUR: Iesirea Ansfelden, Rastation OMW, A1, km 17 Duminica
17:50
9. Pentru Salzburg Joi
02:50
Iesirea Ansfelden, Rastation OMW, A1, km 17 Duminica
17:50
10. Wels Joi
03:20
Rastation Esso, A25-km 13, RO-LA Duminica
17:20

GERMANIA -> TRANZIT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/ Ora
            Statie  RETUR
Ziua/ Ora
1. Passau Joi
04:50
Tankstelle OMV, Donautal, A3, km 605.5 Duminica
15:50
2. Nurnberg-Jura Joi
05:50
Tankstelle Shell, A3; km 439 Duminica
13:50
3. Wurzburg Haidt Joi
08:30
Tankstelle A3; km 312,5 Duminica
12:10
4. Wurzburg Joi
08:50
Tankstelle Aral, A3; km 289,5 Duminica
11:50
5. Wertheim Joi
09:20
Tankstelle Shell, iesirea 66, A3; km 260 Duminica
11:20
6. Spessard Joi
09:50
Tankstelle Aral iesirea 64; A3; km 237 Duminica
11:00
7. Weiskirchen Joi
10:30
Tankstelle Shell, inainte de Frankfurt A3; km 193 Duminica
09:20
8. Frankfurt-Aeroport Joi
11:10
Iesire la km 150, Tankstelle OMV Duminica
09:10
9. Bad Camberg Joi
12:00
Iesirea 44, Tankstelle  Shell, A3, km 123 08:50
10. Limburg Joi
12:15
Tankstelle Limburg; A3; km 106 Duminica
08:35
11. Bad Honnef(pentru Bonn) Joi
13:15
Tankstelle A3; km 40,5 Duminica
07:35
12. Siegburg Joi
13:35
Tankstelle A3; km 19,5 Duminica
07:15
13. Koningsforst (Koln) Joi
13:50
Tankstelle A3; km 7 Duminica
07:00
14. Koln Joi
14:10
Autohof Eifeltor; A4; km 69,8 (langa Gara Comerciala)Ieisrea 24; A3; LeverkusenTankstelle Shell; la iesirea spre Liverpool Duminica
06:40
15. Frechen Joi
14:30
Tankstelle Koln; A4; km 57,8 Duminica
06:20
16. Aachner Land Joi
15:00
Tankstelle Aachner Land; A4; km 15Gara 2,3 km de AachenTankstelle Total; A3, km2, E40 (Belgia) Duminica
05:50

BELGIA -> TRANZIT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
            Statie  RETUR
Ziua/Ora
1. Liege Joi
15:50- 16:00
1) Tankstation Barchon; A3; E40; km 1022)Media Markt (langa Carrefour); km 98 Duminica
05:00
2. Bruxelles Joi
16:45
1)Peco Texaco; A3; E40; km 22, Peco Luven
2)Peco Texaco; A10; E40; km 2 (Ring Grot Bijgarden)
Duminica
04:00
3. Aalst Joi
17:25
Tankstation Shell, A10; E40; km 34 Duminica
03:35
4. Drongen   (pt pasagerii de Gent) Joi
17:40
Tankstation Texaco; A10; E40; km 28 Duminica
03:15
5. Jabbeke Joi
18:30
Tankstation; A10; E40; km 74 Duminica
02:30
6. Ostende Joi
18:55
Tankstation Texaco; A18; E40; km 28 Duminica
02:05

                                  FRANTA -> PORT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
            Statie  RETUR
Ziua/Ora
1. Dunkirk Joi
20:30
Cort Duminica
00:20

 

ANGLIA -> TRANZIT

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
            Statie  RETUR
Ziua/Ora
1. Dover Joi
22:30
Statie Bus; dupa Vama Sambata
21:20
2. Kent Joi
23:00
Faversham High Street;Post Code ME13 9EJ Sambata
20:50
3. Canterbury Joi
23:15
Magazin Morissons; Waitling Stret (langa Autogara);Post Code CT1 2TQ Sambata
20:35
4. Maidstone Joi
23:45
Services Maidstone; Junction 8; M20, km 64,5Post Code ME17 1SS Sambata
20:00
5. Dartford Crossing Vineri
00:20
Services Thurrok; Junction 30/31; M25Post Code RM16 3BG Sambata
19:30
6. Londra Vineri
00:30
1) Kingsbury Circle; (Kingsland Hotel)- langa stadion WembleyPost Code NW9 9RR2) Services South Mimms; Junction 23, M25; km 134 (Services Lories –Post Code EN6 3NE) Sambata
18:00
7. Luton Vineri
01:45
1) Services Toddington; M1, Junction 12; km 61, Post Code LU5 6QG Sambata
17:30
8. Milton Keynes Vineri
02:30
Services Newport Pagnell; km 84.5,Post Code MK16 8DS Sambata
17:10
9. Northampton Vineri
03:10
Services Northampton; M1; Junction 15A,km 104,6;Post Code NN4 9QY Sambata
16:30
10. Coventry Vineri
04:30
1) (Stadion) Ricoh Arena , Magazin TESCO, langa Burger King2) Corley Services; M6;Post Code CV7 8MR Sambata
15:10
11. Birmingham Vineri
05:00
Reea Street, Digbeth High Street (Autogara National Express);Post Code B5 6DD Sambata
14:40
12. Wolverhampton Vineri
05:00
Services Hilton Park; M6; km 205, Post Code WV11 2AT Sambata
14:40
13. Stoke-on-Trent Vineri
05:00
Services Keele; M6; km 251,5 Sambata
14:40
14. Lymm Vineri
05:00
Services Lymm; Poplar 2000;Post Code WA13 0SP Sambata
14:40
15. Manchester Vineri
06:30
Piccadilly Station(Gara);Post Code M60 7RA Sambata
14:20
16. Liverpool Vineri
06:50
Services Poplar 2000;Post Code WA13 0SP Sambata
14:00
17. Bangor Vineri
07:35
Services Bangor Gwynedd, Junction 11; A55 Sambata
13:20
18. Holyhead Vineri
08:40
1) Holyhead train station2) Port Sambata
12:30

IRLANDA

Nr.crt Localitate TUR
Ziua/Ora
            Statie  RETUR
Ziua/Ora
1. Dublin Vineri
14:30
1)Montjoy Square West Park (str. Dublin 1)2)Blanchardstown (Porters Avenue) – langa magazinul moldovenesc Sambata
06:30

 

*Blanchardstown – statia de predare/preluare colete in fiecare vineri intre orele 16:30-18:00

*Montjoy Park – statia de predare colete in fiecare vineri intre orele

  • 19:00-20:00 (predare pachete)
  • 20:00 -21:30 (preluare pachete)

*Hotel Regency – preluare masini pentru transport pe platforma , ora 21:30

RAMURA ZONA -> 1
VALEA SOMESULUI – BISTRITA

Nr Localitate TUR – Ziua/Ora Statie  RETUR – Ziua/Ora
1. Sant Miercuri
Ora 06:00
Centru Luni/ Joi/Sambata
Ora 12:30
2. Rodna Miercuri
Ora 06:15
Centru la primarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 12:05
3. Maieru Miercuri
Ora 06:30
Centru la primarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 11:55
4. Sangeorz-Bai Miercuri
Ora 06:45
Centru la primarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 11:40
6. Feldru Miercuri
Ora 07:00
Centru – la cofetarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 11:20
7. Rebrisoara Miercuri
Ora 07:15
In fata la Primarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 11:05
8. Nasaud Miercuri
Ora 07:20
Peco PETROM Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:50
9. Liviu Rebreanu Miercuri
Ora 07:30
Statie autobus Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:40
12. Dumitra Miercuri
Ora 07:40
In fata la Primarie Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:30
13. Bistrita Miercuri
Ora 08:00
SEDIU CENTRAL –Agentie Matei Unitrans (str. Grigore Pletosu nr.1) Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:10

RAMURA ZONA 1
CLUJ – ORADEA – ARAD

Nr Localitate TUR – Ziua/Ora Statie  RETUR – Ziua/Ora
1. Cluj Miercuri
Ora 10:30
Autogara Sens Vest din Strada Caii Ferate – Agentia Matei Unitrans Luni/Joi/Sambata
Ora 08:00
2. Huedin Miercuri
Ora 11:00
Din fata LICEULUIPiata Victoriei, Nr. 11 Luni/Joi/Sambata
Ora 07:25
3. Ciucea Miercuri
Ora 11:40
Restaurant ROUTE 60DN 1, Nr.181 Luni/Joi/Sambata
Ora 07:00
4. Alesd Miercuri
Ora 13:25
Peco OMV(Str. 1 Decembrie, nr. 54 ) Luni/Joi/Sambata
Ora 05:45
5. Oradea Miercuri
Ora 14:10
Peco Lukoil – NUFARULStr. Nufarului, Nr.87 A Luni/Joi/Sambata
Ora 04:05
6. Salonta Miercuri
Ora 14:40
Peco OMV – spre AradStr.Tudor Vladimirescu, Nr.11 Luni/Joi/Sambata
Ora 03:15
7. Ciumeghiu Miercuri
Ora 14:55
Statia de autobus CENTRU Luni/Joi/Sambata
Ora 02:45
8. Chisineu- Cris Miercuri
Ora 15:00
Statia de autobus CENTRUStr.Infratirii, E 671 Luni/Joi/Sambata
Ora 02:35
9. Simand Miercuri
Ora 15:25
Statia de autobus langa parc Luni/Joi/Sambata
Ora 02:10
10. Zimand Miercuri
Ora 15:50
Stati de autobusStr.Principala Luni/Joi/Sambata
Ora 02:00
11. Arad Miercuri
Ora 17:00
Peco OMV – langa Autogara Noua, (str. Banu Maracine) – langa Kaufland Luni/Joi/Sambata
Ora  01:55

RAMURA ZONA ->2
BUCOVINA – MOLDOVA – DARABANI – SUCEAVA

Nr Localitate TUR – Ziua/Ora Statie RETUR – Ziua/Ora
1. Darabani Marti
Ora 23:30
Parcarea de la Primarie Luni
Ora 17:40
2. Dorohoi Marti
Ora 00:00
Parcare LIDL(str.C-tin Dobrogeanu Gherea, nr. 25) Luni
Ora 16:45
3. Botosani Miercuri
Ora 00:30
Parcare Carrefour(str. Mihai Eminescu, nr. 2) Luni
Ora 16:45
4. Radauti Miercuri
Ora 01:00
Agentie MATEI UNITRANS (Piata Unirii,nr 20) Luni
Ora 16:40
5. Suceava Miercuri
Ora 02:30
Agentie MATEI UNITRANS(str. Petru Rares nr.52) Luni
Ora 16:00

 IASI – SUCEAVA – TRANSFER

Nr Localitate TUR – Ziua/Ora Statie RETUR – Ziua/Ora
1. Iasi Marti
Ora 23:30
Autogara REAL, soseaua Moara de Foc- vis-a-vis de Rompetrol/Lidl Luni
Ora 18:30
2. Baltati Miercuri
Ora 00:00
CENTRU -statie de autobus Luni
Ora 17:40
3. Targu Frumos Miercuri
Ora 00:30
Intersectia cu Roman -Peco OMW Luni
Ora 17:30
4. Ruginoasa Miercuri
Ora 00:40
In fata Palatului Ioan Cuza Luni
Ora 17:20
5. Pascani Miercuri
Ora 00:45
Peco Petrom Luni
Ora 17:15
6. Cristesti Miercuri
Ora 01:00
Intersectia cu Tg. Neamt (din Peco) Luni
Ora 17:00
7. Falticeni Miercuri
Ora 01:30
Str. 13 Decembrie, nr. 25 (langa Autogara) Luni
Ora 16:30
8. Suceava Miercuri
Ora 02:30
Agentie MATEI UNITRANS(str. Petru Rares nr.52) Luni
Ora 16:00

SUCEAVA – BISTRITA – TRANSFER

Nr. Localitate TUR – Ziua/Ora Statie RETUR – Ziua/Ora
1. Suceava Miercuri
Ora 02:30
Agentie MATEI UNITRANS(str. Petru Rares nr.52) Luni/ Joi/Sambata
Ora 16:00
2. Ilisesti Miercuri
Ora 02:45
Parcarea in fata Primariei Luni/ Joi/Sambata
Ora 15:45
3. Paltinoasa Miercuri
Ora 03:00
Intersectia cu Radauti(inainte de intersectie cu 50m pe stanga in parcare) Luni/ Joi/Sambata
Ora 15:30
4. Gura Humorului Miercuri
Ora 03:15
Centru – langa Hotel Best(str. Piata Republicii) Luni/ Joi/Sambata
Ora 15:15
5. Campulung Moldovenesc Miercuri
Ora 03:40
Hotel Zimbrului(Calea Bucovinei, 1-3) Luni/ Joi/Sambata
Ora 14:50
6. Iacobeni Miercuri
Ora 04:15
Intersectie cu Borsa Luni/ Joi/Sambata
Ora 14:15
7. Vatra Dornei Miercuri
Ora 04:30
Gara CFR (str. Podu Verde) Luni/ Joi/Sambata
Ora 14:00
8. Bistrita Miercuri
Ora 08:00
SEDIU CENTRAL – Agentie Matei Unitrans (str. Grigore Pletosu nr.1) Luni/ Joi/Sambata
Ora 10:10

RAMURA ZONA 3
BUCURESTI – DEVA

Nr Localitate TUR – Ziua/Ora Statie  RETUR – Ziua/Ora
1. Bucuresti Miercuri
Ora 01:30
Hotel Basarab, Str. Fluviului, nr. 23 Luni
Ora 15:30
2. Pitesti Miercuri
Ora 03:00
Peco OMVStr. Petrochimistilor, Nr. 51 Luni
Ora 14:00
3. Slatina Miercuri
Ora 04:00
Peco Lukoil ,Str.Ionascu,(langa Stadion) 1 Mai Luni
Ora 12:45
4. Ganeasa – (preluam pasageri de la Dragasani si Ramnicu Valcea) Miercuri
Ora 04:10
Din fata Primariei Ganeasa Luni
Ora 12:30
5. Bals Miercuri
Ora 04:30
Parcare LIDL, Str.Nicolae Balcescu Luni
Ora 12:00
6. Craiova Miercuri
Ora 05:00
Peco Petrom langa autogara BakrisBulevardul Decebal, Nr.10 Luni
Ora 11:00
7. Filiasi Miercuri
Ora 05:30
Oficiul Postal, Bulevardul Racoteanu Luni
Ora 10:30
8. Rovinari Miercuri
Ora 06:45
 Peco Petrom , E 79Str.Energeticianului,Nr.1 , DN 66 Luni
Ora 09:30
9. Targu Jiu Miercuri
Ora 07:30
Autogara Expres,Str. Nicolae Titulescu, nr. 5 Luni
Ora 09:00
10. Petrosani Miercuri
Ora 08:30
Peco OMV , Str.Aviatorilor, Nr.54 Luni
Ora 06:30
11. Hateg Miercuri
Ora 09:30
In fata la LIDL, Str.Nicolae Titulescu,Nr.12 DN66,E79 Luni
Ora  05:30
12. Calan Miercuri
Ora 10:00
Peco Lukoil,Str.1 Decembrie Luni
Ora 05:00
13. Simeria Miercuri
Ora 10:00
Restaurant/Parcare Hanul Dacic(langa Peco Petrom) Luni
Ora 04:50